CLT панелі з поперечно клеєної деревини

CLT (від Cross-Laminated Timber) – поперечно клеєна деревина.

CLT — дерев’яна панель із непарних шарів склеєних між собою в перпендикулярних напрямках. Ламелі вироблені з пиломатеріалів хвойних порід дерева (ялина, сосна, піхта) — цільних або зрощених на шип по довжині. Вся деревина FSC сертифікована.

Максимальний розмір CLT панелі — 18 м по довжині та 3,5 м по ширині. Товщина — від 3-х до 7-ми шарів або від 60 до 360 мм (див. таблицю).

Будинки із поперечно клеєної деревини на 30% легше конструкцій зі сталі та бетону, тому надаються менші вимоги до фундаменту будівлі. Також повністю відсутня усадка. Матеріал є сейсмостійким та екологічно чистим.

CLT панелі мають високу стійкість до відкритого вогню (швидкість горіння — 0.8 мм/хв). Зовнішня обробка може виконуватися будь-якими матеріалами без обмежень. Несучі здібності CLT панелей обмежено повільною розробкою нормативної бази такого виду будівництва.

CLT панелі випускаються двох видів: візуальної та не візуальної якості. Панелі візуальної якості можна використовувати без зовнішньої обробки із-за естетичної привабливості деревини як оздоблювального матеріалу.

Компанія «Резалт ХАУЗ» — перше українське підприємство, яке виробляє CLT панелі. В нових цехах заводу влаштовано обладнання провідних світових виробників — Ledinek та Hundegger, що гарантує випуск високоякісної та екологічної перехресно клеєної деревини.

# Слої Товщина, мм Типова конфігурація
1 3 60 20 20 20
2 80 30 20 30
3 90 30 30 30
6 5 100 20 20 20 20 20
7 120 20 30 20 30 20
9 150 30 30 30 30 30
10 170 30 40 30 40 30
11 180 30 45 30 45 30
12 200 40 40 40 40 40
13 7 200 20 20 40 40 40 20 20
14 210 30 30 30 30 30 30 30
15 240 30 40 30 40 30 40 30
16 260 30 40 40 40 40 40 30
17 280 40 40 40 40 40 40 40

CLT

Це дерев’яна панель, виготовлена ​​з шарів, склеєних між собою в перпендикулярних напрямках. Ламелі виготовляються з хвойних порід (ялина, сосна, ялиця) – цільні або склеєні по довжині. Вся деревина сертифікована FSC.

Максимальний розмір панелі CLT 18м в довжину і 3,5 м в ширину. Товщина варіюється від 3 до 7 шарів або від 60 до 360 мм (див. таблицю).

Будинки з поперечно-клеєної деревини на 30% легші за сталеві та бетонні конструкції, тому вимоги до основи будівлі нижчі. Також немає усадки. Матеріал сейсмостійкий і екологічно чистий.

Панелі CLT мають високу стійкість до відкритого вогню (швидкість горіння – 0,8 мм/хв.). Зовнішня обробка може виконуватися будь-якими матеріалами без будь-яких обмежень. Несуча здатність CLT панелей обмежується повільним розвитком нормативної бази цього типу будівництва.

Панелі CLT випускаються двох типів: візуальної та невізуальної якості. Візуально якісні панелі можна використовувати без зовнішньої обробки завдяки естетичній привабливості деревини як оздоблювального матеріалу.

Rezult House – перша українська компанія, яка виробляє CLT панелі. Нові цехи заводу оснащені обладнанням провідних світових виробників Ledinek і Hundegger, що гарантує виробництво високоякісної та екологічно чистої клеєної деревини.

CLT панелі

Панелі CLT (Cross Laminated Timber) стають все більш популярним матеріалом для будівництва екологічно чистих будинків і будівель.

Спочатку ідея будівництва будинків з клеєних щитів виникла в Швейцарії. У 1996 році промисловці з Австрії зацікавилися цією ідеєю і створили на її основі інноваційну технологію виробництва панелей CLT.

За короткий час ця технологія стала популярною в будівельній сфері і набула широкого поширення не тільки в Європі, але і в Канаді та Японії. Виявилося, що будинки з бруса CLT мають високу вогнестійкість, підвищену сейсмостійкість і витримують землетруси магнітудою до 7 балів. Крім того, зростаючий попит у світі на зелені технології сприяє успіху цієї технології.

Що таке конструкція CLT?

Будівництво CLT – це технологія, яка змінює світові тенденції житлової забудови. Донедавна було неможливо будувати високі дерев’яні конструкції через відносну слабкість традиційних методів будівництва з дерева.

Завдяки новому матеріалу з’явилася можливість будувати об’єкти середньої та висотної поверховості. Оскільки будівельна панель CLT є готовим до використання продуктом, процес будівництва характеризується меншими витратами, меншою потребою у кваліфікованій робочій силі та меншими відходами. В Європі багато житлових і громадських будівель будують з панелей CLT.

Світові інженери та дизайнери провели ряд досліджень і розрахунків, встановивши, що з таких панелей можна будувати будівлі висотою до 30 поверхів. Завдяки поєднанню CLT з металом і бетоном висоту будівлі можна ще більше збільшити.

Також панелі CLT використовуються для будівництва приватних будинків. Будинок CLT на 30% легший за конструкцію зі сталі та бетону, тому вимог до фундаменту будівлі менше. Усадки також немає зовсім.

Для зведення будівлі потрібні лише легкі електроприлади, кран і невелика бригада робітників. Всі панелі пронумеровані та поставляються згідно плану монтажу. Збірка відбувається в рекордно короткий час, установка однієї панелі займає близько 20 хвилин. Сухий спосіб будівництва з клеєного бруса дозволяє відразу приступати до внутрішнього оздоблення, тим самим скорочуючи терміни здачі будинку в експлуатацію.

Де використовуються панелі CLT?

Панелі CLT — це універсальний будівельний матеріал, який використовується в якості елементів стін, стелі та даху. Його також можна використовувати в поєднанні з іншими будівельними матеріалами, такими як бетон, цегла, сталь, скло тощо.

Завдяки своїм природним характеристикам стіна CLT має високий коефіцієнт теплоізоляції. Цю особливість оцінили споживачі в країнах з холодним кліматом (Північна Америка, Скандинавія).

Стінові панелі CLT, склеєні на заводі з висушеної деревини, не вимагають штукатурки, завдяки чому скорочується термін оздоблювальних робіт і термін здачі будівлі в експлуатацію.

Процес виробництва клеєної деревини.

CLT являє собою панель з непарної кількості шарів ламелей, склеєних між собою в перпендикулярних напрямках.

В якості заготовок для виробів CLT зазвичай використовується обрізний хвойний матеріал з вологістю 12 +/- 2% в залежності від їх призначення. Найпопулярніші породи дерев – ялиця, ялина, сосна. Вся деревина сертифікована FSC.

Висушені заготовки гранують, а потім зрощують на зубчастий шип, щоб отримати матеріал потрібної довжини та якості. Для склеювання використовується поліуретановий клей, який не містить формальдегідів і шкідливих для здоров’я розчинників.

Після пресування панелі CLT проходять етап шліфування для отримання рівної та гладкої поверхні. Потім в них роблять дверні та віконні прорізи, а канали і майданчики фрезеруються для прокладки різних комунікацій. Все це відбувається на обробних центрах з ЧПУ з високою точністю. Ми використовуємо обладнання провідних світових виробників Ledinek і Hundegger. Це гарантує виробництво високоякісної та екологічно чистої ламінованої деревини.

Переваги CLT в порівнянні з іншими матеріалами

Нова технологія будівництва має більше переваг, ніж недоліків, тому її популярність постійно зростає. Серед переваг CLT панелей варто відзначити наступне:

Вони виготовлені з натурального дерева, тому всередині приміщень створюється здоровий мікроклімат.

Завдяки спеціальній обробці будівлі відрізняються відсутністю усадки.

Будівля має високу вогнестійкість. Під час випробувань стінку CLT товщиною 180 мм нагрівали зі зворотного боку на 10°C за годину під впливом нагріву 1200°C.

Ціна CLT цілком прийнятна. Квадратний метр готового будинку з панелей CLT дешевше, ніж квадратний метр будинку, побудованого з конкурентних матеріалів.

При плануванні інтер’єру та екстер’єру можна реалізувати будь-який архітектурний стиль.

Стіни і стелі відрізняються високим звукопоглинанням.

Стіни CLT не продуваються вітром і не мають щілин, які потрібно закладати.

Будівельна система CLT забезпечує мінімальну кількість відходів і будівельного сміття.

Такі панелі мають низьку теплопровідність і високу теплоємність. Таким чином, показник теплоізоляції будинку з панелей CLT в 3-5 разів вище, ніж у будівель з цегли та бетону.

Характеристики деревини CLT

Панелі CLT випускаються двох типів: візуальної та невізуальної якості. Візуально якісні панелі можна використовувати без зовнішньої обробки завдяки естетичній привабливості деревини як оздоблювального матеріалу.

Панелі CLT мають низку позитивних екологічних характеристик, загальних для всіх деревних виробів: більш м’який екологічний вплив, менші викиди парникових газів під час виробництва та утримання вуглецю у зв’язаному стані.

Максимальний розмір поперечно-клеєних панелей становить 18 м в довжину і 3,5 м в ширину. Товщина – від 3 до 7 шарів або від 60 до 360 мм.

Як замовити будівельні панелі CLT?

Для оформлення замовлення необхідно заповнити форму зворотнього зв’язку на сайті або зв’язатися з відділом продажу за телефоном, вказаним в контактах.

Наші менеджери проконсультують вас з будь-яких питань, включаючи вартість CLT, замовлення, деталі товару та ін. Будь ласка, зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом, щоб дізнатися всі деталі!

Меню